Aksaray’da “İşte Kadın Zirvesi” Paneli Yapıldı!

Aksaray’da “İşte Kadın Zirvesi” paneli düzenlendi. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasıı’nca (ATSO) düzenlenen panel bir otelin konferans salonunda yapıldı.

Aksaray Valisi Şeref Ataklı panelde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin değişik yerlerinden Aksaray’a gelen kadınları misafir etmekten mutluluk duyduklarını söyledi. Kadın eliyle yapılan işlerin başarı oranın yüksek olduğunu aktaran Ataklı, programın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Aksaray Belediye Başkanı’nın eşi Hasibe Yazgı ise, kadının toplumsal yaşamdaki başarısını iş dünyasına yansıttığını belirterek, şunları kaydetti:”İlimizde kadın girişimci potansiyelinin nicelik ve nitelik bakımından geliştirilmesi ve daha donanımlı hale getirilmesi amacıyla programlar düzenliyoruz. Sosyalleşme ve eğitim önce ailede başlar. İyi eğitim almış kadınlarımız, hem çocuklarımızı iyi yetiştirecekler hem de iş yaşamındaki başarı ve katkılarıyla ülkemize büyük değerler kazandıracaklardır. Kadınlarımızın toplumsal hayatımızdaki yerinin daha da yükselmesi ve başarılarının toplum refahına değer katması en büyük dileğimizdir. Panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” Panele, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş ve Türkiye’nin 25 ilinden gelen kadın girişimciler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir