Kızlar zengin koca peşinde!

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) yönetim kurulu üyesi Münteha Adalı, “Üniversiteyi bitiren kızlar zengin koca peşinde” dedi.

Atatürk Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Genç KAGİDER Günleri’ paneline Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, AK Parti İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, İl Emniyet Müdürü Halit Turgut Yıldız, KAGİDER Yönetim Kurulu Üyesi Münteha Adalı, işadamları, kadınlar ve ağırlıklı olarak kız öğrenciler hazır bulundu.

ZENGİN KOCA HAYALİ KURUYORLAR

Münteha Adalı, katılımcılara komedyen Cem Yılmaz’ın konuk olduğunu söyleyip daha sonra kendisinin bu görevi üstlendiğini söyleyerek konuşmasını açtı.

Adalı, kadınların ekonomik açıdan güçlü olmaları gerektiğini, bu şekilde şiddete maruz kalındığında hayatlarıyla ilgili karar verebileceklerini belirtti. Münteha Adalı, Türkiye’de üniversiteli olan ama çalışmayan bir kesim olduğunu belirtti.

Adalı, “Parlementoda kadın sayısı yüzde 14. Bizleri destekleyecek erkeklere ihtiyacımız var. Burada hükümete de dokundurtmak istiyoruz. Hükümetin kadınlar ile ilgili istihdam politikası yüzde 24, 2023’te bu yüzde 35 olarak gösteriliyor. Bu sayı şu andaki dünya ülkelerinde yüzde 52. Nasıl olur da 2023’te Tükiye’nin hedefi yüzde 35 olur? Buradan, kadınla ilgili politikaların çok yavaş gideceği mesajını çıkardık. Gittiğimiz yerlerde kadınların girişimlerden uzak olduğunu görüyoruz.Üniversiteyi bitiren kız öğrenciler evlilik hayalleri, çoğu da zengin koca peşindeler. Kendileri öyle söylüyolar. Erkekler de kadınların risk almaması, tutkulu ve istekli olmaması nedeniyle iş sektörüne atılamadıklarını söylüyorlar. Türkiye’deki CEO kadın oranı dünyada ilk beş içinde. Yıllardır iş hayatı içinde olan erkek CEO’larda ise böyle bir başarı görülmedi. Kadınlar gerçekten başarılılar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir