Mavi Kova, Mavi Bez

Yaptığım işi çok sevdim, bu sektörde çalışanları ise daha çok sevdim. Onlara “Lüksün kıyısında yaşayanlar” dedim hep.

Geçen sene Mart ayında, aldığım önemli bir kararın arifesinde gelen eski bir çalışanımızın mesajı ile doğru yolda olduğumu anladım ve gelen mesajın yeni başlangıçların habercisi olduğuna inandım.

Yeni yıl ile beraber bazı kararlar aldım. Yeni bir karar aldığınızda, o kararın kaç kişinin hayatını ne şekilde etkileyeceğini uzun uzun düşünürsünüz, ölçer tartarsınız. Doğruluğunu sorgularken bulursunuz bazen de kendinizi. Tam o esnada çalışanımızın geçen sene gönderdiği o mesajı anımsadım.

Doğru olana, çok çalışana, tutku ve umudunu kaybetmeyene açılacak daha hayırlı kapılar olduğunu ve aldığım kararlarımda da tek başıma olmadığımı biliyorum artık.

Çalışanımızdan gelen o duygu yüklü mesaj:

“Yıl 2006, Mayıs ayında aranıza katıldım. Güvensan ailesinin bir üyesi oldum. Aranıza katılırken çevremden temizlikçi olup tuvalet mi temizleyeceksin şeklinde çok eleştiri aldım, hatta çocuklarımın adı temizlikçi Havva’nın çocukları oldu. Hiç umursamadım, yoluma devam ettim. Temizlediğim lavabo değildi ki benim gözümde. İki evladımın kalemini, silgisini, defterini, kitabını alabilme ve ilgimi çeken kitapları okuyabilme  çabasıydı. Temizlediğim masalar değil, ruhumdu ve çevremdi. Benim üç kovam vardı, onların da bende dili vardı.

Kırmızı; her zaman enerji,

Yeşil; murat,

Mavi; umut dedim…

Her zaman umudumu sıcak tutmayı öğrendim. Her sabah güne mavi kovamla ve mavi bezimle “Günaydın” dedim. İşimi hep severek yaptım. Bazen şirkete huysuz ve geçimsiz olduğum dedikodusu da geldi ama; hiç umursamadım. Meyve veren ağaç taşlanır dedim.

Ben sizlerle büyük keyifle, zevkle çalıştım. Kendimi yeniden keşfettim, en büyük temizliği kendimde yaptım. Mavi kovanın benim hayatımda çok büyük önemi var.

Kızım bugün hukuk okuyorsa, mavi kova mavi bez…

Oğlum ikinci üniversiteyi okuyorsa mavi kova mavi bez…

Kızımın evliliği ile uluslararası akrabalık kurduysam mavi kova mavi bez.

Çevremi çok sağlam, çok kaliteli insanlarla dostluklar kurarak değiştirdiysem mavi kova mavi bez sayesinde.

En önemli cesareti göstererek sıfırdan yeni bir hayat kurmayı yine mavi kovamla mavi bezimle başardım.

Hiç kimseye muhtaç olmamak için emekli olmam yine mavi kova mavi bezle gerçekleşti.

Tabii ki her şeyi önce Rabbim nasip etti. Sizlerle karşılaştırdı. Kulum senin yolculuğun buradan başlıyor dedi. Önce rabbime sonra sizlere çok teşekkür ederim. Benim sloganım MAVİ KOVA MAVİ BEZ diyorum.

Hayatımın her döneminde hiç unutmayacağım iki parça. Ben bugün kimseye boyun eğmeden dik yürüyebiliyorsam önce Rabbimin sonra mavi kovanın nimetidir. Hepinize çok teşekkür ederim.Regaip kandiliniz kutlu olsun. Dua ederken aklıma geldiniz, dua ederken şükrederken yukarıda yazdıklarım aklıma geldi. Bunları dostluğumuza rağmen ilk defa benden duyuyorsunuz. Beni hep yarınlara inançlarım ve umutlarım taşımıştır. Ekmeğini yediğim Mavi kova mavi bez hep anılarımda benle beraber yaşayacak. En güzel dostluklarım onunla geldi. Kendinize iyi bakın. Allah’a emanet olun.

Güvensan ailesi olarak sizlere nice uzun yıllar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir