Ve her şey temizlikle başladı…

Bir doğduğumuzda bir de öldüğümüzde yıkıyorlar, aradaki süreçlerde Güvensan Temizlik! 🙂

“Farkımızla fark yaratmayı seviyoruz!” sloganımız çıkış noktamız.

Müşterinin kaygılarını ve isteklerini anlamak, sektörde bizim farklılaşmamıza neden oldu. Halen rakiplerimizin yapamadığı, yarattığı her boşluk, müşteri beklentilerini anlayarak ve aksiyon alarak fırsata dönüşüyor. Ayrıca girşimcilik hikayemizde en büyük sermaye, kişiliğimiz ve ahlakımız ile ticaret yapma şeklimiz.

Konu sadece para kazanmak değil, parayı nasıl kazandığımız. Sahip olduğumuz değerlerimiz, konuştuklarımız ile yaptıklarımız arasındaki uyum.

Farklı bakarsanız FARK yaratırsınız! 

Hangi sektörde faaliyet göstermek istiyorsak rakiplerin yapmadıklarını analiz ederek bunları bizim fırsatımız olarak değerlendirebiliriz.

Müşterinin talep ve ihtiyaçları konusunda yapacağımız farklılıklar, tüketici tavır ve davranışları hedefe giden süreçlerimiz olmalı. Ayrıca toplamda iyi bir işletmeci olmanız gerekiyor. İyi bir işletmeci olmak demek; finans, yasal mevzuat, sektör ve rakip takibi, markalaşma, satış- pazarlama, iletişim stratejilerini bilmek demektir. İşletmenin sürdürülebilir olması için tüm bu koşulların tam olmasına dikkat etmek gerekir.

Ne iş yaparsanız yapın çalışanlarınız ve müşterileriniz size güvenmeli. Güvenin de sürdürülebilir olması çok önemli.

Rekabet güzeldir, adil ve akıllı olduğunda rekabet etmeyi severim. Rekabet sizi ve işinizi daima gelişmeye, takip etmeye zorlar. İnsan sürekli kendini günceller ve iş hayatı monoton olmaktan çıkar.

Çok değil, akıllı çalışıyoruz.

Güvensan, profesyonel tesis hizmetleri (temizlik, pest kontrol, bitki & bahçe bakımı, teknik bakım & enerji hizmetleri, personel bordrolama vb.) alanında hizmet vermek ve ürün satışı yapmak amacıyla kurulmuş olsa da gelişen teknoloji ve farklılaşan müşteri ihtiyaçları doğrultusunda her geçen gün hizmetlerine yenilerini eklemektedir.

Güvensan Akademi Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri ilk hedef, kendimize vasıflı eleman yetiştirmek olmasına rağmen dolaylı olarak sektöre de hizmet etmiş oluyoruz.

Türkiye genelinde alt taşeron kullanmadan hizmet veriyoruz. Hijyenik ve sağlıklı ortamların insan mutluluğunu ve çalışma verimliliğini artırdığına inanıyoruz.

Geleceğin ihtiyaçlarını bugünden görerek ve hazırlık yapıp yol alarak, verimli ve etkili çalışmalıyız. Bizi buralara getiren birikimlerin gelecek için yeterli olmayacağını biliyoruz ve bu sebeple de geleceği bugünden tasarlamamız gerektiğini düşünerek çalışıyoruz. Saha ve merkez ofis arasında etkin şekilde teknolojinin nimetlerinden faydalanıyoruz, bu sayede hızlı hareket ediyor ve müşterilerimizin beklentilerinin de üzerinde hizmet sunuyoruz.

“Yerel firma olmanın gücü ile hizmet üretimi”

Teknoloji hepimizin vazgeçilmezi fakat teknoloji ne kadar ilerlerlerse ilerlesin; duygular olmadan hizmetin olacağına inanmıyorum.

Güvensan olarak Housekeeper ve Greenstep Projeleri ile çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Housekeeper eğitim hizmetleri kapsamında “Kusursuz Ev İşleri Eğitim Projesi” ile ev hizmetlerinde çalışanlara veya çalışmayı düşünenlere; Greenstep Projesi kapsamında ise çay, temizlik, teknik gibi personel kadrolarını kendi bünyesinde istihdam eden firmaların çalışanlarına yönelik eğitim ve danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz.

İnşaat ve mimarlık firmalarına inşaat/tadilat aşamasında doğru malzeme seçimi ile tasarruflu bakım danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Bilmediğiniz alanlarda iş yapmak çok keyifli çünkü keşif ve öğrenme var. Esnaf hak ettiği değeri bulsun!

İki yıl önce Güvensan’ın yanı sıra girişimlerimiz arasına By Adalı Esnaf lokantası katıldı.

Geleneksel yemek kültürümüz, kaybolan lezzetlerin yeni nesil ile buluşma noktası olsun dedik ve yola çıktık.

Bu misyonla çıktığımız yolda da mutfağımıza Türk ve Osmanlı mutfağının önde gelen şeflerinden olan ve ülkemizin uluslararası temsilcisi İbrahim Çelik‘in yön veriyor.

Bu sektörü bilmiyor olsak da, hizmet sektörü bizim yabancısı olmadığımız bir sektördü. Bu girişimlerimizle de öğrendik ki işini iyi yapan, satış-pazarlama ve markalaşmayı önemseyen herkes sağlıklı yol alır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir